Zpráva ze střední školy od Aničky Ungerové

Ahojky, jsem Áňa Ungerová, minulý rok jsem odešla z 9. třídy a chtěla bych vám povědět, jak se mi daří na střední.

Prvně vám ale chci říct, abyste vaše současné učitele opravdu poslouchali a učili se už od základky, jinak na vás toho učení bude na střední strašně moc. Takže šla jsem na podnikatelskou školu na Hájích (www.podnikakedemie.cz). Je to tedy soukromá škola a jsou s tím spojená pozitiva i negativa. Negativní je například to, že musíte přispívat i na preventivní programy, ne moc, ale jsou to výdaje navíc. Pozitivní je, že máme moderně vybavenou školu, takže to, co platíme za tu školu, jde do modernizování školy, aby byla měla lepší a hezčí vybavení. Učitelé tu jsou všichni fajn, je tu pár učitelů, kteří nemusí všem padnout do oka, ale myslím si, že to je na každé škole. Všichni jsou ochotní pomoci a samozřejmě, že jsou přísní, ale to oni musí, aby do nás něco dostali. Neznám nikoho, kdo by chtěl přestoupit kvůli učitelům jinam, vlastně možná ani nikdo nikdy nepřestupoval. Přijde mi, že je to lehká škola, když se koukám na svoje spolužáky ze základky, mají toho učení na rozdíl ode mě o dost víc, ale nevím, třeba se mi to jenom zdá. Tuto školu mám ráda, takže jestli vás to zaujalo, můžete se přijít podívat na Den otevřených dveří, je to 13. 2., budeme se těšit!

Jinak si užijte základku, dokud můžete!